Polscy sprinterzy na 100 m

46 sec read

polscy sprinterzy na 100 m

Bieg na krótkim dystansie jest najbardziej dynamiczną dyscypliną lekkoatletyki. Najlepsi sprinterzy pokonują dystans 100 metrów w około 10 sekund. Często to najdrobniejsze szczegóły decydują o triumfie. Wśród tych szybkich biegaczy mamy również Polaków. Jakie są ich największe osiągnięcia? Odpowiedź na to pytanie przedstawiamy w poniższym artykule.

Krótka odległość i niesamowita prędkość sprawiają, że rywalizacja pomiędzy najlepszymi zawodnikami jest niezwykle zacięta. Często drobne frakcje sekundy są decydujące i to nie tylko w tym przypadku. Nawet najmniejsza różnica, która dla przeciętnego biegacza mogłaby wydawać się znikoma, w sprincie nabiera ogromnego znaczenia. 4, 2, a nawet 1 sekunda różnicy, może okazać się decydująca dla udziału zawodnika w konkretnej rywalizacji.

Jeśli, jesteś fanem biegów, zakłady bukmacherskie wychodzą naprzeciw Twoim oczekiwaniom! Już dziś możesz obstawić swojego faworyta!

Rekordy Polski w biegach na 100 metrów

Tytuły najszybszych Polaków-zawodników z najkrótszym czasem na 100 metrów–zdobyli Marian Woronin i Ewa Kasprzyk. Woronin, jako jedyny Polak, zbliżył się do magicznej granicy 10 sekund. Wynik 10,00 s. na dystansie 100 metrów uzyskał podczas zawodów w Warszawie w 1984 roku. Ewa Kasprzyk, z kolei, ustanowiła swój rekord 10,93 s. w 1986 roku, podczas zawodów w Grudziądzu.